úterý 7. června 2016

Hadí doupě

autor : Agatha Christie

anotace (z databaze knih ) :

Hadí doupě - příběh, který na scénu nepřivádí ani slavnou slečnu Marplovou, ani bystrého ješitu Hercula Poirota, a dokonce ani Tommyho Beresforda a jeho ženu Pentličku; přesto jej jeho autorka opakovaně označila za jednu ze svých nejoblíbenějších detektivek. Ve velkém, poněkud bizarním domě na londýnském předměstí žije rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce Aristida Leonidese. Když náhle starý pán za podezřelých okolností zemře, vše nasvědčuje tomu, že byl úkladně zabit a že pachatele je nutno hledat právě v okruhu rodinných příslušníků. Vždyť příslib tučného dědictví je tak lákavý... Ovšem motivů vraždy může být přinejmenším tolik, kolik žije na sídle lidí. O ruku milionářovy vnučky Sofie se shodou okolností uchází syn kriminalisty ze Scotland Yardu - napůl host v domácnosti a napůl amatérský detektiv začíná luštit hádanku, jejíž řešení vyráží dech. Jaké štěstí pro čtenáře, že před více než padesáti lety nepodlehla Agatha Christie naléhání vydavatelů a odmítla závěr Hadího doupěte přepsat!


 Tak jsem po dlouhé době dostala chuť na nějakou prima detektivku, a tak jsem opět sáhla po mé oblíbené Agátce. Tentokrát jsem si vybrala Hadí doupě, a to proto, že mne zaujal název této knihy.
  Byla to pro mne doslova jednohubka, jelikož jsem ji přečetla během jednoho dne, což už se mi dlouho nestalo. To už vám napovídá o tom, že se mi kniha líbila a to moc. V roli detektiva zde tentokrát není můj oblíbený  Hercule Poirot, ale detektiv ze Scotland Yardu, kterému pomáhá jeho syn Karel.
Sofie je vnučkou bohatého Aristide Leonides, který je původem z Řecka a nyní žije se svou rodinou v Anglii.Karel se seznamil se Sofii v Egyptě, kde pracovala na ministerstvu zahraničí. Už tenkrát se mu Sofie líbila, ale nechtěl ji požádat o ruku, jelikož měl být na 2 roky pracovně převelen na východ a Sofie se vracela do Anglie. Dohodli se, že až přijede Karel zpět do Anglie, vyhledá Sofii a jestli bude souhlasit, požádá ji o ruku.Když se Karel po dvou letech setká se svou vyvolenou, dozví se, že její dědeček umřel. Sofii se zdá jeho umrtí i přesto,že už mu bylo 87 let, podezřelé. Proto prosí Karla o pomoc. Vyšetřování se ujme Karlův otec a Karel mu ve vyšetrřování pomáhá a zároveň je představen rodině zemřelého, jako snoubenec Sofie. A zde začíná pátrání po vrahovi, jelikož se zjistí, že starý pán neumřel přirozenou smrtí.
A jelikož byl dům, ve kterém Aristide Leonides bydlel plný lidí, přesně řečeno žila zde jeho rodina, jeho o mnoho let mladší manželka, dva synové s manželkami a tři vnoučata, začíná se vyšetřovat právě zde .
Každý má svůj příběh a já jsem postupně začala podezírat uplně všechny, až tak jsem se do toho zamotala, což bylo skvělé. Napětí až do konce, takže nudit se rozhodně nebudete.
 Četli jste tuto knihu?A jak se líbila vám?Budu se těšit na vaše komentáře :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.